Kosmetyki

Płatki magnezowe

Nie od dziś wiadomo, że jeśli zaniedbamy poziom magnezu w naszym organizmie, możemy się liczyć z konsekwencjami. Mogą nam doskwierać takie objawy jak: problemy z koncentracją i pamięcią, nagłe skurcze mięśni, czy nawet stany lękowe i napady niepokoju.

Warto, więc zadbać o to aby przyswoić w odpowiednich ilościach ten makroelement. Chcieliśmy pokazać Wam, że nie trzeba zmieniać diety aby uzupełnić magnez. Wystarczy kąpiel!

Jak zrobić kąpiel magnezową?

Musimy zacząć od dodania do ciepłej wody odpowiednią ilość płatków magnezowych. Po rozpuszczeniu moczymy się przez około 20-30 minut. Jeżeli masz wrażliwą skórę, to zaraz po wejściu do wanny możesz poczuć jakby drapanie, leciutkie szczypanie czy pieczenie, generalnie uczucie ciepła. Nie należy się jednak tym przejmować, ponieważ uczucie to mija i po chwili robi nam się szalenie przyjemnie.

Należy podobnie jak w przypadku kąpania się w prawdziwym Morzu Martwym wystrzegać się tego typu kąpieli gdy ma się na skórze choćby najmniejszą rankę (np. tuż po depilacji). Nie należy także smakować takiej wody, ponieważ smak jej jest gorzko-słony i bardzo niedobry. Po moczeniu się w wannie można podobnie jak po kąpieli morskiej opłukać ciało pod prysznicem.

Na co wpływa magnez?

Czy wiedziałeś, że korzystając z twardej wody możesz ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca? Magnez wspomaga leczenie chorób serca, a także zapobiega ich objawom.

Jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo – sercowego.

Zależność między magnezem oraz wapniem została już dawno udowodniona przez naukowców. Jeśli więc postanowiłeś zażywać dodatkowo magnez, musisz pamiętać także o wapniu, ponieważ brak równowagi w ilości tych dwóch pierwiastków w organizmie powoduje ich wzajemne osłabianie się. Jeśli zachowasz równowagę, możesz ochronić swoje zęby i kości przed osteoporozą.

„Magnez poprawia trawienie, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w nerkach, reguluje pracę tarczycy oraz rozszerza drogi oddechowe, wspomagając leczenie astmy i zapalenia oskrzeli.

Chroni też organizm przed pierwiastkami toksycznymi (np. ołów, kadm, rtęć) znajdującymi się w warzywach i owocach pochodzących z terenów skażonych. Reguluje on także napięcie mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji, przewlekłego zmęczenia i fibromialgii.

Magnez łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i bóle menstruacyjne. Prawdopodobnie może również zapobiegać migrenom (nawet je leczyć) oraz cukrzycy typu II i chronić przed powikłaniami tej choroby.

Czy tobie grozi niedobór magnezu?

Jeżeli jesteś jedną z osób, które uczą się, lub pracują umysłowo, pracują fizycznie, żyją w ciągłym stresie, albo korzystasz z restrykcyjnej diety odchudzającej, to powinieneś/powinnaś zadbać o równowagę wapniowo-magnezową.

Źródła
poradnikzdrowie.pl
herbiness.com
akademiawitalnosci.pl

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com