Warzywa i owoce

Botwinka

miniatura

Dodawana jest do chłodników i barszczy, może być wykorzystywana do sałatek i dań duszonych, jednak większość z nas uwielbia ją jako zupę. Mowa oczywiście o botwince!

Botwina, czyli młode listki buraka ćwikłowego, zawiera dużo witamin, żelaza i wapnia. Zupa z botwinki pobudza apetyt, odkwasza i odtruwa organizm. Według naukowców liście botwiny zawierają substancje o działaniu podobnym do estrogenów, czyli hormonów młodości, piękna i seksu.

Botwina była wykorzystywana jako warzywo już w IV w. p.n.e.! Korzyści z jedzenia ciemnozielonych listków, poprzetykanych bladoróżowymi nitkami, są ogromne.

Działa na apetyt, a także nerwy.

Burak ćwikłowy, w większym stopniu niż korzeniowy, zawiera dużo witamin, zwłaszcza A i C, żelaza, wapnia. Ze względu na zawartość żelaza jest wskazany szczególnie dla wegetarian. Botwinka pobudza apetyt, koi nerwy. Jest łatwostrawna i odświeżająca, dlatego warto ją jeść podczas infekcji, przeziębień, podwyższonej temperatury.

Jeżeli chcesz mieć ładną skórę, skorzystaj z niej.

Naukowcy doszukali się w botwinie substancji o działaniu podobnym do kobiecych hormonów płciowych, estrogenów. A to są hormony piękna, młodości i seksu.
Zupa albo sałatka z buraczanych liści znakomicie odkwasza i odtruwa organizm, warto więc sięgnąć po botwinkę, gdy coś zalegnie na wątrobie.

Najbardziej znana w postaci zupy.

Botwinę należy gotować w dużej ilości wody, którą dobrze jest odlać, aby pozbyć się kwasu szczawiowego, który „zabiera” z organizmu potrzebny kościom wapń. Uzupełnić to można, dodając do botwinki kawałek sera, trochę śmietany lub mleka.

Już dziś możesz ją kupić w naszym sklepie !

Źródło: http://www.poradnikzdrowie.pl

Botwinka
5 (100%) 1 vote[s]

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com